جستجو در مستندات محصولات نوادی

جدول محتوا
< همه
پرینت

ایجاد و مدیریت دستگاه

ایجاد دستگاه

برای ایجاد دستگاه، ابتدا باید یک شماره سریال معتبر و ثبت شده، داشته باشید. شماره سریال دستگاه، در تنظیمات آن نمایش داده می‌شود.

تصویر(1): مشاهده شماره سریال دستگاه

سپس برای ایجاد دستگاه، روی تب دستگاه کلیک کرده و روی علامت “افزودن (دستگاه)” کلیک کنید.

تصویر(2): افزودن دستگاه

در جدول زیر، مشخصات دستگاه توضیح داده شده است. با توجه به توضیحات گفته شده اطلاعات دستگاه را وارد نمایید.

نام فیلد 

توضیحات 

نام دستگاه 

نام دستگاه را به دلخواه وارد کنید. برای مثال: سالن کنفرانس، اتاق کار، سالن آمفی تئاتر و …

شماره سریال

شماره سریالی که در تنظیمات دستگاه قرار دارد

API توکن

بعد از وارد کردن شماره سریال، این فیلد به طور خودکار نمایش داده می‌شود و غیرقابل ویرایش است. این کد باید در تنظیمات دستگاه وارد شود تا دستگاه کار کند.

انتخاب فضا

در صورتی که برای شرکت خود، فضایی ایجاد کرده‌اید و اتاق مورد نظر در آن فضا قرار دارد، می‌توانید فضای مورد نظر را انتخاب کنید.

نوع

در این بخش نوع اتاق خود را براساس کاربرد آن انتخاب کنید. تفاوت اتاق کار با اتاق کنفرانس در این است که تنها در اتاق کنفرانس، امکان رزرو جلسه وجود دارد. در اتاق کار، روی دستگاه اعضای اتاق نمایش داده شده و صرفا افرادی که دسترسی ورود به اتاق را داشته باشند، می‌توانند وارد اتاق شوند.

قفل/قابلیت قفل داشتن

شما می‌توانید برای امنیت اتاق کار یا اتاق کنفرانس خود ، یک رمز 4 رقمی تنظیم کرده و برای باز شدن درب از آن استفاده نمایید.

باز شدن حتی زمانی که دستگاه آفلاین است

با فعال کردن این گزینه حتی زمانی که دستگاه به اینترنت متصل نباشد، با ذخیره کردن رمز در حافظه خود می‌تواند قفل درب را حتی بدون دسترسی اینترنت باز کند. قابل توجه است که تغییر رمز عبور نیازمند اتصال به اینترنت است.

ظرفیت اتاق

شما می‌توانید با توجه به فضای فیزیکی اتاق، ظرفیت آن را وارد کنید. وارد کردن ظرفیت اتاق اختیاری است.

همچنین تنظیمات پیشرفته دستگاه شامل موارد زیر است:

نام فیلد

توضیحات

گزینه “نیاز به تایید هویت “

در صورت فعال کردن این گزینه، برای تمام عملیاتی که نیاز به احراز هویت دارند (مانند رزرو و حذف جلسه و …) بایستی بارکد دستگاه اسکن شود. قابل توجه است که اسکن، با استفاده از نرم‌افزار موبایل امکان‌پذیر است.

نوع تقویم

نوع تقویم دستگاه می‌تواند شمسی یا میلادی باشد.

منطقه زمانی و زبان

منطقه زمانی و زبان مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

طرح و پس‌زمینه

شما می توانید طرح تیره و روشن دستگاه را در این بخش تعیین کرده و پس‌زمینه دلخواه خود را انتخاب و یا بارگذاری کنید. سایز پیشنهادی تصاویر برای پس زمینه دستگاه 1280*800 می‌باشد و حداکثر حجم تصویر نباید از 5 مگابایت بیشتر باشد.

تصویر(3): تکمیل اطلاعات دستگاه

در آخر بعد از وارد کردن اطلاعات فوق، روی دکمه “افزودن دستگاه” کلیک کنید.

⚠️ وارد کردن شماره سریال الزامی است و در صورت وارد نکردن آن با خطا مواجه می‌شوید.

 
اسکن بارکد در نرم‌افزار موبایل

در نرم‌افزار موبایل، برای افزودن دستگاه مطابق فرآیند در نسخه وبسایت عمل کنید با این تفاوت که می‌توانید بارکد دستگاه را در بخش شماره سریال با کلیک روی علامت بارکد اسکن کنید و شماره سریال ثبت می‌شود. بعد از ثبت شماره سریال یک توکن به شما نمایش داده می‌شود که باید آن را در بخش تنظیمات دستگاه فیزیک وارد کنید

ImageA72
تصویر(4): افزودن "دستگاه" در موبایل

توکن تولید شده در تنظیمات دستگاه، باید در تنظیمات دستگاه فیزیکی نیز وارد شود.

تصویر(5): وارد کردن توکن دستگاه

بعد از وارد کردن آدرس سرور و توکن، روی گزینه همگام‌سازی در دستگاه فیزیکی کلیک کنید تا دستگاه با اطلاعات ثبت شده در نرم‌افزار اکسس، به‌روز شود.

صفحه دستگاه

برای مشاهده این صفحه کافیست دستگاه مورد نظر خود را از لیست در تب دستگاه پیدا کرده روی ان کلیک نمایید. در این صفحه یک منو مشاهده می‌کنید که براساس سطح دسترسی هر کاربر، ممکن است بعضی از بخش‌ها نیز غیر فعال باشند.

⚠️ در صورتی که شما دسترسی به منوی “بازکردن قفل” داشته باشید، با کلیک روی گزینه مربوطه در منو، درب دستگاه باز خواهد شد.

تصویر(6): مشاهده صفحه دستگاه
دسترسی‌ها

در این بخش لیست تمام اعضای شرکت نمایش داده می‌شود که شما می‌توانید بر اساس نوع نیاز، به اشخاص مختلف، دسترسی مدنظرتان را اختصاص دهید. در تنظیمات دسترسی 3 نوع نقش داریم: مدیر، کاربر و بدون نقش. دسترسی‌های هر یک از این نقش‌ها در بخش سطوح دسترسی به طور مفصل توضیح داده می‌شود.

تصویر(7): صفحه دسترسی دستگاه

در این بخش یک گزینه “نمایش” برای نمایش اعضا وجود دارد که برای دستگاه با نوع اتاق کار، کاربرد دارد. در صورتی که این گزینه برای هر کاربر روشن باشد، اسم آن بر روی صفحه دستگاه اتاق کار نمایش داده می‌شود.

تصویر(8): نمایش اعضا اتاق کار
فیلتر اعضا در دسترسی دستگاه

در صفحه دسترسی، امکان فیلتر کردن اعضا برحسب نقش آنها وجود دارد. کافیست جهت مشاهده افراد با نقش مدنظرتان، آن نقش را از بخش “فیلتر” انتخاب کرده تا نتیجه را در لیست اعضا نمایش داده شود. همچنین امکان فیلتر کردن برحسب فعال بودن گزینه “نمایش” برای اعضا نیز وجود دارد.

تصویر(9): فیلتر اعضا

در تصویر فوق کاربرانی یا نقش “مدیر” دارند و یا سوئیچ “نمایش” آن‌ها فعال است، نمایش داده می‌شود.

مرتب‌سازی اعضا در دسترسی دستگاه

شما می‌توانید از طریق بخش”مرتب کردن” نحوه نمایش لیست اعضا را تغییر دهید. در تصویر زیر اعضا با توجه به “نقش” مرتب شده اند و در لیست نمایش داده می‌شوند.

تصویر(10): مرتب‌سازی اعضا

برای تغییر و یا مشاهده دسترسی‌های دستگاه در نرم‌افزار موبایل در تب “دستگاه” یا داشبورد روی دستگاه مورد نظر کلیک کنید و نگه دارید. در منوی باز شده می‌توانید وارد بخش دسترسی دستگاه شوید و لیست اعضا را مشاهده کنید.

تاریخچه

در این بخش اتفاقاتی اعم از رزرو، ویرایش و حذف جلسه، تغییر دسترسی، ویرایش دستگاه و تنظیم پیغام دستگاه که روی دستگاه انجام شده است و شخص انجام دهنده این تغییرات ثبت و نمایش داده می‌شود. این بخش نیز با توجه به نوع دسترسی شما نمایش داده می‌شود.

در صورتی که تاریخچه ثبت شده دارای جزئیات باشد، با قرار دادن نشان‌گر روی هر ردیف، دکمه “نمایش جزئیات” نمایش داده می‌شود.

تصویر(11): تاریخچه فعالیت کاربر

با کلیک روی آن، “نمایش جزئیات” تغییرات قابل مشاهده است.

تصویر(12): نمایش جزئیات فعالیت کاربر

برای مشاهده تاریخچه دستگاه در نرم‌افزار موبایل در تب “دستگاه” یا داشبورد روی دستگاه مورد نظر کلیک کنید و نگه دارید. در منوی باز شده می‌توانید وارد بخش تاریخچه دستگاه شوید و لیست تغییرات را مشاهده کنید.

ImageA83
تصویر(13): تاریخچه فعالیت کاربر در موبایل

در صورتی که تغییر انجام شده دارای جزئیات باشد با کلیک روی آن می‌توانید، جزئیات آن را نیز مشاهده کنید.

قبلی ایجاد فضا یا محدوده
بعدی سطوح دسترسی کاربران